Підписатися на RSS

Україна відзначає 30-у річницю виведення військ з Афганістану

/Files/images/2019/IMG-e96dec4a3b6725d0f94ead5208a6f7b8-V.jpg

15 лютого Україна відзначає День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Цього року, це вже 30-років позаду ганебної та вогняної війни. Кожного року студенти Західнодонбаського інституту МАУП віддають пошану загиблим солдатам біля пам’ятника інтернаціоналістів у місті Павлоград. Вшанування пам’яті воїнам було розпочато гімном України. В цьому році на заході були присутні ті, хто прийняв участь у «гарячих точках» та повернувся живим додому. Під час заходу, до нагороди, орденом другого ступеня, було представлено голову міської організації «Спілка воїнів-інтернаціоналістів» – Миколу Жовтюка. Загиблих солдат було вшановано хвилиною мовчання. У другій частині заходу Павлоградська громада та студенти прийняли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника. Вічна пам'ять та спокій тим, хто віддав найдорогоцінніше – своє життя…

Сьогодні вся Україна відзначає 30-у річницю виведення військ з Афганістану. Ця дата не лише данина всім загиблим, але і вираз вдячності і подяки тим, хто пройшов дорога¬ми афганської війни і повернувся додому, хто чесно і мужньо виконав свій військовий і громадянський обов'язок.

Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли більше ніж 160 тис. українських військовослужбовців, понад 3тис. з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4тис. отримали інвалідність. Вірні присязі, кращі сини українського народу стали прикладом героїзму, сміливості, відданості та відваги.

Афганська війна завжди буде жити болем в серцях батьків, дружин та дітей, які втратили своїх рідних. Вона глибоко врізалася в народну пам’ять, але ніхто не міг і представити, що війна прийде на нашу землю. Ті, хто пройшов скажене пекло Афганістану, одні з перших стали в ряди захисників України і пліч-о пліч з молодими побратимами із зброєю в руках боронять рідну землю.

Ми зберігаємо вічну пам'ять про полеглих й вважаємо своїм обов'язком піклуватися про їх сім'ї і про воїнів, які виконували інтернаціональний обов'язок. Робимо це в тісній співпраці з громадською організацією воїнів - інтернаціоналістів, яка вже більше 25 років підтримує учасників бойових дій на території інших держав. Це люди з активною громадською позицією, їх життєвий шлях є гідним прикладом служіння Батьківщині.

Шановні воїни - афганці! У цей пам’ятний день бажаю міцного здоров’я, щастя, довгих років життя, впевненості у майбутньому та благополуччя вам і вашим родинам!
Хай прийде мир і злагода на нашу рідну землю!

/Files/images/2019/IMG-15633c4cd0c469df5b385b939382e01e-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0